Timken 52400/52637D+X7S-52400 tapered roller bearings
image_pdf
Bore Diameter (mm) 60
Width (mm) 65.1
d 60 mm
L2 180 mm
L3 500 mm
B 65.1 mm
H 120 mm
H2 240 mm
J 860 mm
L 920 mm
S 25.4 mm
Bolt (G) M18
    SKF 53210 + U 210 thrust ball bearings SKF 53210 + U 210 thrust ball bearings Warehouse offers car parts and car 1.0000 in d accessories. We sell discount online as well Two-Bolt Base mounting: as cheap machinery parts. mounting: Two-Bolt Base finish/coating: Uncoated d 1.0000 in radial dynamic load capacity: 2670 lb bore type: Round radial static load capacity: 1750 lb base