Timken 33287/33462B tapered roller bearings
image_pdf
Online 34 mm B Timken 33287/33462B tapered roller bearings Expert.More Choices. Timken 33287/33462B tapered roller bearings in 16 mm A1 Stock & Ready to Ship Now!
B 34 mm
A 36 mm
A1 16 mm
A2 46 mm
d 38.1 mm
e 21 mm
G M6x1
H 175 mm
J 144 mm
J1 71 mm
L 100 mm
L1 87 mm
N 15mm
s1 17 mm
S 9 mm
Z 32.8 mm
C 29.6 kN
C0 18.2 kN
T min. -20 °C
T max. 100 °C
Weight 1.6 kg
Recommended tightening torque for set screw 8 Nm