Timken 160RIF645 cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing No. 7202CDT
d 15
D 35
B 22
r(min) 0.6
r1(min) 0.3
Cr 17.6
C0r 9.15
Cu 0.680
f0 13.3
Grease lub. 20000
Oil lub. 28000
da(min) 19.5
db(min) 17.5
Da(max) 30.5
Db(max) 32.5
ra(max) 0.6
rb(max) 0.3
(Refer.)Mass(kg) 0.096
KOYO 525A/522 tapered roller bearings KOYO 525A/522 tapered roller bearings Industries and Applications ? ABB MOTORS AND MECHANICAL INC Manufacturer Name We sell discount online 0.0 Inventory as well as cheap machinery parts. Inventory 0.0 Manufacturer Name ABB MOTORS AND MECHANICAL INC Minimum Buy Quantity N/A Weight 0.231 EAN 0782475984909 Product Group M06110 Number of Mounting Holes 3 Mounting Method
Timken 468/453A tapered roller bearings Enjoy 300 mm d High Margins on Competitive -40 to 120 ºC operating temperature range: Pricing.Great Wholesale Products at Low Costs. d 300 mm operating temperature range: -40 to 120 ºC D 500 mm cage material: Brass B 160 mm bearing material: Through Hardened Steel bore type: Straight cage type: Machined outer ring type: Not