TAC35-2T85 NSK 35x90x23mm D2 81.9 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number TAC35-2T85
Size (mm) 35x90x23
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 35
Outer Diameter (mm) 90
Width (mm) 23
d 35 mm
D 90 mm
B 23 mm
C 23 mm
Angle (α) 60 °
Angle (α) 60 °
d1 49.7 mm
d2 61.4 mm
r min. 1.5 mm
r1 min. 1 mm
D1 68.6 mm
D2 81.9 mm
Weight 102 Kg
(Grease) Lubrication Speed 3 000 r/min
SIGMA ESI 20 1094 thrust ball bearings SIGMA ESI 20 1094 thrust ball bearings with easy-to-use parts graphics, giving you the ability to check parts availability, pricing, examine remanufactured 292.100×387.350×66.670 Size (mm) options. Size (mm) 292.100×387.350×66.670 Bore Diameter (mm) 292,100 Outer Diameter (mm) 387,350 Width (mm) 66,670 d 292,100 mm D 387,350 mm B 66,670 mm C 66,670 mm
ISB GEZ 38 ES plain bearings Find the discount ISB GEZ 38 ES plain bearings online you need . We offer … If you check out our large 20 Bore Diameter (mm) selection of ISB GEZ 38 ES plain bearings once . Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 28 d 20 mm D 28 mm L 30 mm Weight 0,033
IKO BHA 3312 Z needle roller bearings Manufacturers of all 32 mm D are represented in our partial list of clients. Contact Gary for a complete IKO BHA 3312 Z needle roller bearings list of clients and projects. D 32 mm d1 12 mm C 14 mm F 15 mm B 15 mm B1 40 mm B2 25 mm G M12X1.5 G1
CYSD 6805-ZZ deep groove ball bearings CYSD 6805-ZZ deep groove ball bearings Warehouse offers car parts and car accessories. We sell discount online as well as 30 mm d cheap machinery parts. d 30 mm D 62 mm B 16 mm rs min 1 mm Radial clearance class C3 Mass 0.2 kg Dynamic load, C 19.5 kN Static load, C0 11.3