SNR NJ2315EG15 cylindrical roller bearings
image_pdf
Size (mm) 393.7×546.1×141.288
Bore Diameter (mm) 393,7
Outer Diameter (mm) 546,1
Width (mm) 141,288
d 393,7 mm
D 546,1 mm
T 141,288 mm
B 120,65 mm
R 3,3 mm
r 6,4 mm
ISO 23176 KW33 spherical roller bearings 100% Authentic. ISO 23176 KW33 spherical roller bearings 3x10x4 Size (mm) Highest Quality. Certified Supplier. 10 Outer Diameter (mm) Size (mm) 3x10x4 Bore Diameter (mm) 3 Outer Diameter (mm) 10 Width (mm) 4 d 3 mm D 10 mm B 4 mm C 4 mm r1 min. 0,15 mm r2 min. 0,15 mm Weight 0,001