SNR 6202FT150ZZ deep groove ball bearings
image_pdf
Enjoy High Margins on Competitive Pricing.Great Wholesale Products at Low 61.8 mm B Costs.
B 61.8 mm
A 49 mm
A1 16 mm
A2 76.8 mm
A4 45 mm
B1 77.7 mm
d 57.15 mm
d1 82 mm
e 30 mm
G R1/8″
H 238 mm
H3 130
J 202 mm
L 138 mm
N 18mm
s1 53.2 mm
S 30.9 mm
C 52.5 kN
C0 32.8 kN
T min. -40 °C
T max. 100 °C
Weight 4.23 kg
Recommended tightening torque for set screw 16.8 Nm