SLX350X600X190 NTN D 600.000 mm 350x600x190mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number SLX350X600X190
Size (mm) 350x600x190
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 350.000
Outer Diameter (mm) 600.000
Width (mm) 190.000
d 350.000 mm
D 600.000 mm
B 190.000 mm
C 190.000 mm
ISB TSF.R 8.1 plain bearings High 30x55x13 Size (mm) Quality ISB TSF.R 8.1 plain bearings. Competitive Pricing. Accept Small Order. Easy and Fast Shipping. Size (mm) 30x55x13 Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 55 Width (mm) 13 d 30 mm Fw 36,5 mm D 55 mm B 13 mm C 13 mm Weight 0,124 Kg Basic dynamic load rating