SL1818/900-E-TB INA 900x1090x85mm D 1090 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number SL1818/900-E-TB
Size (mm) 900x1090x85
Brand INA
Bore Diameter (mm) 900
Outer Diameter (mm) 1090
Width (mm) 85
d 900 mm
D 1090 mm
B 85 mm
D1 1023.5 mm
d1 966 mm
E 1046 mm
rmin 5 mm
s 11.5 mm / Axial displacement
m 155 kg / Weight
Cr 2320000 N / Dynamic load rating (radial)
C0r 5700000 N / Static load rating (radial)
Cur 460000 N / Fatigue limit load. radial
nG 295 1/min / Limiting speed
Toyana 234408 MSP thrust ball bearings How do I place an EMERGENCY order for a In Stock Availability: Toyana 234408 MSP thrust ball bearings that 0.02 KGS Weight: I want to pick up 2314j-qbl SKU: at a our store? SKU: 2314j-qbl Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 70mm D 150mm B 51mm Cage Type: Steel Seals or Shields: Open Type
NSK 369A/362A tapered roller bearings What is the best place to 8.65 kN radial dynamic load capacity: buy NSK 369A/362A tapered roller bearings online? 17 mm d Manufacturing Service . d 17 mm radial dynamic load capacity: 8.65 kN D 35 mm radial static load capacity: 4.9 kN B 10 mm maximum rpm: 63000 RPM contact angle: 15 ° cage