SL04130-PP NBS Weight 7.5 Kg 130x190x80mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number SL04130-PP
Size (mm) 130x190x80
Brand NBS
Bore Diameter (mm) 130
Outer Diameter (mm) 190
Width (mm) 80
d 130 mm
D 190 mm
B 80 mm
C 79 mm
t 1.8 mm
x 64 mm
m 4.2 mm
C1 71.2 mm
D1 186 mm