SKF 249/1120 CAK30F/W33 tapered roller bearings
image_pdf
170 Million used 61 Width (mm) SKF 249/1120 CAK30F/W33 tapered roller bearings instantly searchable. Shop 50 Bore Diameter (mm) our large selection of parts based on brand, price, description, and location. Order the with stock … 50 mm d
Bore Diameter (mm) 50
Width (mm) 61
d 50 mm
A 75 mm
B 61 mm
H 75 mm
H1 24 mm
H2 148 mm
J 212 mm
L 275 mm
L1 88 mm
N 20 mm
N1 35 mm
S 22 mm
Bolt (G) M16
Weight 6,6 Kg
Basic dynamic load rating (C) 62 kN
Basic static load rating (C0) 38,3 kN
Inventory 0.0
Manufacturer Name FYH BEARING UNITS
Minimum Buy Quantity N/A
Weight / Kilogram 0
Product Group M06110
    SKF 539/532 X tapered roller bearings SKF 539/532 X tapered roller bearings Product Brochures 25 mm A1 , 48 mm A Manufacturing Service . Get Your Free. A 48 mm A1 25 mm B 30 mm d 30.16 mm E 18 mm G M6x1 H 42.9 mm H1 13 mm H2 84 mm J 66 mm L 94 mm L1 30