SIRN80ES-D LS d2 176 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIRN80ES-D
Brand LS
Bore Diameter (mm) 80
d 80 mm
B 55 mm
b 55 mm
d2 176 mm
d4 105 mm
d6 160 mm
dk 105 mm
h1 170 mm
l3 min. 81 mm
l4 max. 265 mm
l7 min. 80 mm
r min. 1 mm
C1 60 mm
Thread (G) M80×2
Angle 6 °
Weight 14.2 Kg
Basic dynamic load rating (C) 400 kN
AST AST650 303835 plain bearings 7.00 mm B offers a AST AST650 303835 plain bearings selection 30.000 mm d of Genuine at Wholesale Prices. We are a AST AST650 303835 plain bearings Certified Parts Retailer 42.0000 mm D d 30.000 mm D 42.0000 mm B 7.00 mm Fillet Radius ra 0.30 mm Basic Dynamic Radial Load Rating C 4490 N