SIRN50ES LS Basic dynamic load rating (C) 156 kN Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIRN50ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 50
d 50 mm
B 35 mm
b 37 mm
d2 116 mm
d4 61 mm
d6 90 mm
dk 66 mm
h1 105 mm
l3 min. 45 mm
l4 max. 168 mm
l7 min. 55 mm
r min. 0.6 mm
C1 40 mm
Thread (G) M45×1.5
Angle 6 °
Weight 3.74 Kg
Basic dynamic load rating (C) 156 kN
SKF 89326 M thrust roller bearings Browse SKF 89326 M thrust roller bearings Categories in the Manufacturers Online Free. 31 mm B including . B 31 mm A 25.5 mm A1 6 mm A2 28.3 mm A4 20.5 mm d 17 mm Dz 54 mm e 10 mm G M6x1 H3 62 J 78 mm L 100 mm N 12mm s1