SIRN100ES LS d4 138 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIRN100ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 100
d 100 mm
B 70 mm
b 65 mm
d2 231 mm
d4 138 mm
d6 200 mm
dk 130 mm
h1 235 mm
l3 min. 111 mm
l4 max. 360 mm
l7 min. 105 mm
r min. 1 mm
C1 70 mm