SIR90ES-D LS d6 180 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIR90ES-D
Brand LS
Bore Diameter (mm) 90
d 90 mm
B 60 mm
b 60 mm
d2 206 mm
d4 124 mm
d6 180 mm
dk 115 mm
h1 210 mm
l3 min. 101 mm
l4 max. 323 mm
l7 min. 90 mm
r min. 1 mm
C1 65 mm