SIR80ES-D LS C1 60 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIR80ES-D
Brand LS
Bore Diameter (mm) 80
d 80 mm
B 55 mm
b 55 mm
d2 176 mm
d4 105 mm
d6 160 mm
dk 105 mm
h1 170 mm
l3 min. 81 mm
l4 max. 265 mm
l7 min. 80 mm
r min. 1 mm
C1 60 mm
Thread (G) M80×2
Bolt (G) M20×55
Angle 6 °
Weight 14.2 Kg
Basic dynamic load rating (C) 400 kN
Toyana CX447 wheel bearings Toyana CX447 wheel bearings manufacturer and global 82.804 mm Ca supplier of reliable ball and roller … Toyana CX447 wheel bearings Industries Products Manufacturing & Engineering and Agricultural 133.35 mm da Bearings designed to meet the unique requirements of our targeted industries. da 133.35 mm Da 269.999 mm Ca 82.804 mm A1 158.75 mm A2
AST AST20 18IB16 plain bearings Advance AST AST20 18IB16 plain bearings 85 mm d is your source for quality 28 mm B and accessories. shop online for home delivery or pick up in one of our 10000 . d 85 mm D 150 mm B 28 mm rs min 2 mm Radial clearance class C3 Mass 1.79 kg Dynamic load,