SIR60ES-D LS Thread (G) M58×1.5 Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIR60ES-D
Brand LS
Bore Diameter (mm) 60
d 60 mm
B 44 mm
b 46 mm
d2 130 mm
d4 75 mm
d6 120 mm
dk 80 mm
h1 130 mm
l3 min. 59 mm
l4 max. 200 mm
l7 min. 65 mm
r min. 1 mm
C1 50 mm