SIR110ES LS l4 max. 407 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIR110ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 110
d 110 mm
B 70 mm
b 74 mm
d2 266 mm
d4 152 mm
d6 220 mm
dk 140 mm
h1 265 mm
l3 min. 125 mm
l4 max. 407 mm
l7 min. 115 mm
r min. 1 mm
C1 80 mm