SIQG63ES SKF h1 140 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIQG63ES
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 63
d 63 mm
d2 134 mm
d4 max. 70 mm
dk 83 mm
h1 140 mm
l3 min. 64 mm
l4 max. 213.5 mm
l7 min. 61 mm
r1 min. 1 mm
B 63 mm
C1 max 53.5 mm
N max 116 mm
N1 max 40 mm