SILR30ES SKF N max 47 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SILR30ES
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 30
d 30 mm
d2 65 mm
d4 max. 33 mm
dk 40.7 mm
h1 60 mm
l3 min. 23 mm
l4 max. 93.5 mm
l7 min. 29 mm
r1 min. 0.6 mm
B 22 mm
C1 max 28.5 mm
N max 47 mm
N1 max 28.5 mm