SILKAC22M SKF B 28 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SILKAC22M
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 22
d 22 mm
d2 55 mm
d3 30 mm
d4 max. 40 mm
dk 38.1 mm
h1 84 mm
l3 min. 33 mm
l4 max. 114 mm
l5 12 mm
l7 min. 27 mm
r1 min. 0.3 mm
B 28 mm
C1 21 mm