SILA60ES-2RS SKF Thread (G) M52x3 Tolerance 6H Plain bearings
image_pdf
Bearing number SILA60ES-2RS
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 60
d 60 mm
d2 137 mm
d4 82 mm
dk 80 mm
h1 175 mm
l3 min. 70 mm
l4 max. 246 mm
l5 35 mm
l7 min. 73 mm
r1 min. 1 mm
B 44 mm
C1 max 39 mm
w 70 Tolerance h14
Thread (G) M52x3 Tolerance 6H
Angle 6 °
Weight 6.3 Kg
Basic dynamic load rating (C) 245 kN
KOYO 34295/34478 tapered roller bearings Shop KOYO 34295/34478 tapered roller bearings huge online discount 60x130x33 Size (mm) inventory. and Import machinery parts your car needs with Free Shipping and Free Extended Warranty. Size (mm) 60x130x33 Bore Diameter (mm) 60,000 Outer Diameter (mm) 130,000 Width (mm) 33,000 d 60,000 mm D 130,000 mm B 33,000 mm C 33,000 mm