SILA50TXE-2LS SKF C1 max 31 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SILA50TXE-2LS
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 50
d 50 mm
d2 max. 114 mm
d4 70 mm
dk 66 mm
h1 160 mm
l3 min. 68 mm
l4 max. 219 mm
l5 30 mm
l7 min. 58 mm
r1 min. 0.6 mm
B 35 mm
C1 max 31 mm