SILA45TXE-2LS SKF w 55 Tolerance h14 Plain bearings
image_pdf
Bearing number SILA45TXE-2LS
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 45
d 45 mm
d2 max. 104 mm
d4 65 mm
dk 60 mm
h1 145 mm
l3 min. 65 mm
l4 max. 199 mm
l5 30 mm
l7 min. 50 mm
r1 min. 0.6 mm
B 32 mm
C1 max 28 mm