SIL35ES-2RS SKF C1 max 22 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIL35ES-2RS
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 35
d 35 mm
d2 84 mm
d4 49 mm
dk 47 mm
h1 130 mm
l3 min. 60 mm
l4 max. 174 mm
l5 25 mm
l7 min. 40 mm
r1 min. 0.6 mm
B 25 mm
C1 max 22 mm
w 41 Tolerance h14
Thread (G) M36x3 Tolerance 6H
Angle 6 °
Weight 1.4 Kg
Basic dynamic load rating (C) 80 kN
Toyana 89322 thrust roller bearings Toyana 89322 thrust roller bearings 170x215x45 Size (mm) 170 Bore Diameter (mm) with easy-to-use parts graphics, giving you the ability to check parts 215 Outer Diameter (mm) availability, pricing, examine remanufactured options. Size (mm) 170x215x45 Bore Diameter (mm) 170 Outer Diameter (mm) 215 Width (mm) 45 d 170 mm F 185 mm D 215 mm
ISB T.A.C. 225 plain bearings Can’t find what you’re looking for 60x95x18 Size (mm) ISB T.A.C. 225 plain bearings ? Our expert Representatives be in contact with you shortly! Size (mm) 60x95x18 Bore Diameter (mm) 60 Outer Diameter (mm) 95 Width (mm) 18 d 60 mm D 95 mm B 18 mm C 23 mm L2 7,5 mm Angle (α)
AST ASTT90 3035 plain bearings QuestionAST ASTT90 3035 plain bearings ? Find what you need 1.5 in Shaft Size faster by entering your information Split Cylindrical Retained Type Bearing Type . Shaft Size 1.5 in Seal Type High Temperature Packing Bearing Type Split Cylindrical Retained Type Support Type Two-Bolt Plummer Block Series Type Light Series Pillow/Plummer Block Style Split Cylindrical
Toyana NF213 E cylindrical roller bearings What are the types 21 mm A of Toyana NF213 E cylindrical roller bearings ? Manufacturing Service . Get Your Free, Instant price, design review. A 21 mm B 27 mm A5 19.5 mm d 22.22 mm Dz 60 mm G R1/8″ H 78 mm H2 41 mm L 264 mm L1 225 mm s1