SIKAC14M SKF Weight 0.16 Kg Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIKAC14M
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 14
d 14 mm
d2 37 mm
d3 20 mm
d4 max. 27 mm
dk 25.4 mm
h1 57 mm
l3 min. 21 mm
l4 max. 77 mm
l5 8 mm
l7 min. 18 mm
r1 min. 0.3 mm
B 19 mm
C1 14.5 mm