SIJK16C/B1 LS Angle 14 ° Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIJK16C/B1
Brand LS
Bore Diameter (mm) 16
d 16 mm
B 21 mm
d2 42 mm
d3 22 mm
d4 27 mm
dk 28.58 mm
h1 64 mm
l3 min. 24 mm
l4 max. 85 mm
l5 8 mm
l7 min. 21 mm
r min. 0.3 mm
C1 15.5 mm
W 24 mm