SIJK14C/B1 LS C1 14.5 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIJK14C/B1
Brand LS
Bore Diameter (mm) 14
d 14 mm
B 19 mm
d2 38 mm
d3 20 mm
d4 25 mm
dk 25.4 mm
h1 57 mm
l3 min. 21 mm
l4 max. 76 mm
l5 8 mm
l7 min. 20 mm
r min. 0.3 mm
C1 14.5 mm
W 21 mm
Thread (G) M14×1.5
Angle 14 °
Weight 0.2 Kg
Basic dynamic load rating (C) 19 kN
SKF 89326 M thrust roller bearings Browse SKF 89326 M thrust roller bearings Categories in the Manufacturers Online Free. 31 mm B including . B 31 mm A 25.5 mm A1 6 mm A2 28.3 mm A4 20.5 mm d 17 mm Dz 54 mm e 10 mm G M6x1 H3 62 J 78 mm L 100 mm N 12mm s1