SIGEW63ES LS l3 min. 72 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIGEW63ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 63
d 63 mm
B 63 mm
b 38 mm
d2 136 mm
d4 70 mm
d6 114 mm
dk 83 mm
h1 140 mm
l3 min. 72 mm
l4 max. 211 mm
l7 min. 62 mm
r min. 1 mm
C1 53 mm