SIGEW63ES-D LS h1 140 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIGEW63ES-D
Brand LS
Bore Diameter (mm) 63
d 63 mm
B 63 mm
b 38 mm
d2 136 mm
d4 70 mm
d6 114 mm
dk 83 mm
h1 140 mm
l3 min. 72 mm
l4 max. 211 mm
l7 min. 62 mm
r min. 1 mm
C1 53 mm
Thread (G) M48×2
Angle 4 °
Weight 7.23 Kg
Basic dynamic load rating (C) 253 kN
Basic static load rating (C0) 430 kN
FBJ 51410 thrust ball bearings The online 120x200x100 Size (mm) FBJ 51410 thrust ball bearings parts store gives you immediate access to a selection of more than 1.4 million new, used, remanufactured. Size (mm) 120x200x100 Bore Diameter (mm) 120 Outer Diameter (mm) 200 Width (mm) 100 d 120 mm D 200 mm T 100 mm