SIGEW32ES LS Angle 4 ° Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIGEW32ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 32
d 32 mm
B 32 mm
b 22 mm
d2 71 mm
d4 38 mm
d6 66 mm
dk 43 mm
h1 80 mm
l3 min. 42 mm
l4 max. 118.5 mm
l7 min. 32 mm
r min. 0.6 mm
C1 28 mm