SIA140ES LS r min. 1 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SIA140ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 140
d 140 mm
B 90 mm
b 105 mm
d2 380 mm
d4 230 mm
d6 244 mm
dk 180 mm
h1 420 mm
l3 min. 210 mm
l4 max. 620 mm
l7 min. 185 mm
r min. 1 mm
C1 max 110 mm
Thread (G) M160×4
Bolt (G) M30×100
Angle 7 °
Weight 160 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1070 kN
IKO YB 128 needle roller bearings Offer High Quality 5x11x4 Size (mm) Brand IKO YB 128 needle roller bearings .Contact Us Online to Get 11 Outer Diameter (mm) Best Quote. Size (mm) 5x11x4 Bore Diameter (mm) 5 Outer Diameter (mm) 11 Width (mm) 4 d 5 mm D 11 mm D1 12,6 mm B 4 mm C 4 mm B1 0,8
Timken 264W deep groove ball bearings Online Timken 264W deep groove ball bearings 23030-e1-tvpb-c3-qbl SKU: Expert.More 0.02 KGS Weight: Choices. Timken 264W deep groove ball bearings in Stock & Ready to Ship Now! SKU: 23030-e1-tvpb-c3-qbl Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 150mm D 225mm B 56mm Cage Type: Plastic Seals or Shields: Open Type Clearance: C3