SI17ET-2RS LS Weight 0.24 Kg Plain bearings
image_pdf
Bearing number SI17ET-2RS
Brand LS
Bore Diameter (mm) 17
d 17 mm
B 14 mm
d2 46 mm
d3 25 mm
d4 29 mm
dk 25 mm
h1 67 mm
l3 min. 34 mm
l4 max. 90 mm
l5 10 mm
l7 min. 24 mm
r min. 0.3 mm
C1 max 11.5 mm
G M16 mm
W 27 mm