SFEW70ES LS B 70 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number SFEW70ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 70
d 70 mm
B 70 mm
d2 164 mm
dk 92 mm
h 115 mm
l2 max. 197 mm
r min. 1 mm
C1 55 mm
Angle 4 °
Weight 10.86 Kg
Basic dynamic load rating (C) 313 kN
FAG 31307-A tapered roller bearings Enjoy High Margins on Competitive Pricing.Great Wholesale 38.1 mm B Products at Low 38 mm A Costs. A 38 mm A1 25 mm B 38.1 mm d 31.75 mm E 12.5 mm G R1/8″ H 42.9 mm H1 11 mm H2 82 mm J 76.2 mm L 98 mm L1 22 mm N M10 s1