SFEW50ES LS Basic dynamic load rating (C) 156 kN Plain bearings
image_pdf
Bearing number SFEW50ES
Brand LS
Bore Diameter (mm) 50
d 50 mm
B 50 mm
d2 123 mm
dk 66 mm
h 88 mm
l2 max. 149.5 mm
r min. 0.6 mm
C1 40 mm