SDE40AJMG KOYO 40x62x60.6mm D1 59 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number SDE40AJMG
Size (mm) 40x62x60.6
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 62
Width (mm) 60.6
Fw 40 mm
D 62 mm
h 3 mm
B 60.6 mm
D1 59 mm
L 80 mm
W 2.15 mm