SCF100ES SKF Angle 7 ° Plain bearings
image_pdf
Bearing number SCF100ES
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 100
d 100 mm
d2 252.5 mm
dk 130 mm
h2 170 mm
l6 max. 296.5 mm
r1 min. 1 mm
B 70 mm
C1 max 72 mm
Angle 7 °
Weight 31.5 Kg
Basic dynamic load rating (C) 610 kN
Toyana CX497 wheel bearings are 170 Outer Diameter (mm) a few brands you will find in our inventory. 110x170x93 Size (mm) Find Toyana CX497 wheel bearings to see what’s in stock! Size (mm) 110x170x93 Bore Diameter (mm) 110 Outer Diameter (mm) 170 Width (mm) 93 d 110 mm D 170 mm B 93 mm C 80 mm dk 160