PW781300090CSHD PFI 78x130x90mm Width 90mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number PW781300090CSHD
Size (mm) 78x130x90
Brand PFI
Bore Diameter (mm) 78
Outer Diameter (mm) 130
Width (mm) 90
d 78 mm
D 130 mm
B 90 mm
Fersa 31305F tapered roller bearings We 8.2500 in base to bore centerline: Provide Extensive Fersa 31305F tapered roller bearings Selection 8.9375 in inside diameter: And Competitive Wholesale Cast Iron housing material: Pricing. inside diameter: 8.9375 in housing material: Cast Iron base to bore centerline: 8.2500 in compatible bearing type: Spherical Roller overall length: 29.5000 in finish/coating: Uncoated overall height: 17.1875