PBR10EFN NMB L 29 mm Self aligning ball bearings
image_pdf
Bearing number PBR10EFN
Brand NMB
Bore Diameter (mm) 10
d 10 mm
B 10 mm
D 28 mm
F 48 mm
H 10.5 mm
L 29 mm
W 14 mm
Angle 8 °
Thread (TH) M10×1.5
Weight 0.06 Kg
Basic dynamic load rating (C) 4.45 kN
INA F-55927 needle roller bearings What is INA F-55927 needle roller bearings in mechanical 10 mm A1 engineering? Manufacturing 34 mm B Service . Upload your CAD file for an instant. B 34 mm A 30.3 mm A1 10 mm A2 45.5 mm B1 43.5 mm d 15 mm d1 32.4 mm e 19 mm G R1/8″ H 112 mm