NTN SLX80X105X25 cylindrical roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name CONSOLIDATED BEARING
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 2.8
EAN 0644075095846
Product Group M06288
NTN 742024/GNP4 thrust ball bearings YOU’LL FIND AN 1.4375 in d EXTENSIVE SELECTION OF NTN 742024/GNP4 thrust ball bearings FOR SALE. d 1.4375 in radial static load capacity: 3440 lbf D 5.1250 in seal type: Contact with Flinger B 96 mm length through bore: 50.4 mm bore type: Round operating temperature range: Maximum of +110 °F duty type: Standard Duty
NTN KJ40X47X28.8 needle roller bearings Manufacturers of all are represented in our partial list of clients. Contact Gary for 26x31x13 Size (mm) a complete NTN KJ40X47X28.8 needle roller bearings list of clients and projects. Size (mm) 26x31x13 Bore Diameter (mm) 26 Outer Diameter (mm) 31 Width (mm) 13 Fw 26 mm Ew 31 mm B 13 mm
KOYO HJ-142216 needle roller bearings LET OUR KOYO HJ-142216 needle roller bearings EXPERTS 19.1 mm B GET YOU THE PARTS YOU 30 mm A NEED. A 30 mm A1 20.5 mm B 19.1 mm B1 28.6 mm d 15 mm d1 27.2 mm G M6x1 H 27 mm H1 11 mm H2 54 mm J 88.5 mm L 119 mm
NTN-SNR NU409 cylindrical roller bearings Manufacturers of all are 25 mm d 41.4 mm D represented in our partial list 125 mm B of clients. Contact Gary for a complete NTN-SNR NU409 cylindrical roller bearings list of clients and projects. d 25 mm B 125 mm D 41.4 mm bearing material: 400 Stainless Steel seal type: Single Lip Contact bore