NTN SLX50X130X62 cylindrical roller bearings
image_pdf
d 3/8 in
backing material: Epoxy Fiberglass
D 0.5017 in
operating temperature range: Maximum of +500 °F
overall length: 3/4 in
maximum pv value: 1000
sleeve bearing type: Plain Sleeve
maximum p value: 500 psi
bearing material: Self-Lubricating Fabric Lining
maximum v value: 50 fp/min
groove/plug type: None
material specification: Duralon
    SKF BSA 206 CG thrust ball bearings Shop SKF BSA 206 CG thrust ball bearings huge online 35 mm d discount inventory. and Import machinery parts your car needs with Free Shipping and Free Extended Warranty. d 35 mm number of rows: 1 D 72 mm cage material: Machined Brass B 17 mm closure type: Open bore type: Straight manufacturer upc number:
    AST AST20 3030 plain bearings AST AST20 3030 plain bearings Industries and Applications ? We sell discount 85x130x22 Size (mm) online as 130 Outer Diameter (mm) well as cheap machinery parts. Size (mm) 85x130x22 Bore Diameter (mm) 85 Outer Diameter (mm) 130 Width (mm) 22 d 85 mm D 130 mm B 22 mm C 22 mm