NTN RNA0-40X55X20 needle roller bearings
image_pdf
NTN RNA0-40X55X20 needle roller bearings 30 mm d SEARCH – Whether it’s agriculture or construction equipment 30 Bore Diameter (mm) your working on, Has the you 26,8 mm S1 need.
Bore Diameter (mm) 30
d 30 mm
S1 26,8 mm
Thread (Q) Rp1/8
d3 44 mm
A 40 mm
A1 25 mm
B1 35,8 mm
H 42,9 mm
H1 17 mm
H2 82 mm
J 118 mm
L 158 mm
N 14 mm
N1 22 mm
Weight 1,13 Kg
Basic dynamic load rating (C) 19,5 kN
    FAG 53203 + U203 thrust ball bearings FAG 53203 + U203 thrust ball bearings NSK Manufacturer Name Manufacturers , Online Wholesale Suppliers‎ 0.0 Inventory ! Inventory 0.0 Manufacturer Name NSK Minimum Buy Quantity N/A EAN 0029176653605 Weight / US pound 7.84 Product Group B04311 bore diameter: 130 mm internal clearance: C4 outside diameter: 200 mm closure type: Open overall width: 69 mm