NTN RNA0-14X22X13 needle roller bearings
image_pdf
Size (mm) 95x130x18
Bore Diameter (mm) 95
Outer Diameter (mm) 130
Width (mm) 18
d 95 mm
D 130 mm
B 18 mm
C 18 mm
r min. 1,1 mm
da min. 101,5 mm
da max 102 mm
Da max. 123,5 mm
ra max. 1 mm
Weight 0,705 Kg
Basic dynamic load rating (C) 33,7 kN
Basic static load rating (C0) 33,5 kN
(Grease) Lubrication Speed 4300 r/min
    Toyana CX330 wheel bearings What are the types of Toyana CX330 wheel bearings ? Manufacturing Service 13 mm A1 . Get Your 41.6 mm A Free, Instant price, 43.5 mm B design review. B 43.5 mm A 41.6 mm A1 13 mm A2 56.6 mm d 50 mm Dz 100 mm e 24 mm G R1/8″ H 190 mm