NTN KJ35X40X23.8 needle roller bearings
image_pdf
Inventory 4.0
Manufacturer Name ISOSTATIC INDUSTRIES
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0
EAN 0846802031244
Product Group B04264
Profile Bushing No Flange
Material Description Oil Impregnated Sintered Bronze
Material SAE841
Inch – Metric Inch
UNSPSC 31171515
Harmonized Tariff Code 84833080
Noun Bearing
Keyword String Plain
Manufacturer Item Number EP-081114
Manufacturer Internal Number 201135
Nominal Outside Diameter 0.688 Inch | 17.475 Millimeter
D 0.691 Inch | 17.551 Millimeter
d 0.502 Inch | 12.751 Millimeter
Nominal Bore 0.5 Inch | 12.7 Millimeter
    ISB 51176 M thrust ball bearings Advance ISB 51176 M thrust ball bearings is 40x80x18 Size (mm) your source for quality and accessories. shop online for home delivery or pick up in one of our 10000 . Size (mm) 40x80x18 Bore Diameter (mm) 40 Outer Diameter (mm) 80 Width (mm) 18 d 40 mm D 80 mm B 18 mm C