NTN KJ32X37X17 needle roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name TIMKEN
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 7.711
Product Group M06288
    LMF12LUU Samick D1 42 mm Linear bearings Bearing number LMF12LUU Brand Samick Bore Diameter (mm) 12 Outer Diameter (mm) 21 d 12 mm D 21 mm d1 4.5 mm d2 8 mm h 4.4 mm D1 42 mm H 6 mm L 57 mm PCD 32 mm Tolerance perpendicularity (C) 15 Weight 0.1 Kg Basic dynamic load rating (C) 0.65 kN
    511/530-FP NKE 530x640x85mm Weight 54.8 Kg Thrust ball bearings Bearing number 511/530-FP Size (mm) 530x640x85 Brand NKE Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 640 Width (mm) 85 d 530 mm D 640 mm H 85 mm d1 635 mm r1 min. 3 mm r2 min. 3 mm D1 535 mm Weight 54.8 Kg Basic dynamic load rating (C) 620 kN Basic static load
    02872/02820 KOYO B 22.225 mm 28.575×73.025×22.225mm Tapered roller bearings Bearing number 02872/02820 Size (mm) 28.575×73.025×22.225 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 28.575 Outer Diameter (mm) 73.025 Width (mm) 22.225 d 28.575 mm D 73.025 mm T 22.225 mm B 22.225 mm C 17.462 mm a 18.4 mm r min. 0.8 mm r2 min. 3.2 mm da min. 37.5 mm Da 62 mm db min 37