NTN K50X65X24.8 needle roller bearings
image_pdf
Size (mm) 50x55x40
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 55
Width (mm) 40
Fw 50 mm
D 62 mm
E 55 mm
C 40 mm
r min. 0,3 mm
Da max. 60 mm
db 54,2 mm
ra max. 0,3 mm
Db 50,6 mm