NTN EE127095/127136D+A tapered roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name AURORA BEARING
Minimum Buy Quantity N/A
Weight / US pound 0.01
Product Group B04286
    SNR EX211-35 deep groove ball bearings 170 Million used SNR EX211-35 deep groove ball bearings instantly searchable. 9x26x16 Size (mm) Shop our large selection of parts based on brand, price, description, and location. Order the with stock … Size (mm) 9x26x16 Bore Diameter (mm) 9 Outer Diameter (mm) 26 Width (mm) 16 d 9 mm Fw 15 mm D 26 mm
    NSK NN3009TB cylindrical roller bearings The 103,213 Outer Diameter (mm) online NSK NN3009TB cylindrical roller bearings parts store gives you immediate access to a selection of more than 1.4 million new, used, 66.675×103.213×17.247 Size (mm) remanufactured. Size (mm) 66.675×103.213×17.247 Bore Diameter (mm) 66,675 Outer Diameter (mm) 103,213 Width (mm) 17,247 d 66,675 mm D 103,213 mm T 17,247 mm B
    SX09A41LLU NTN 45x135x36mm Outer Diameter 135.000mm Angular contact ball bearings Bearing number SX09A41LLU Size (mm) 45x135x36 Brand NTN Bore Diameter (mm) 45.000 Outer Diameter (mm) 135.000 Width (mm) 36.000 d 45.000 mm D 135.000 mm B 36.000 mm C 36.000 mm
    TL23052CAKE4 NSK (Oil) Lubrication Speed 950 r/min 260x400x104mm Spherical roller bearings Bearing number TL23052CAKE4 Size (mm) 260x400x104 Brand NSK Bore Diameter (mm) 260 Outer Diameter (mm) 400 Width (mm) 104 d 260 mm D 400 mm B 104 mm C 104 mm r min. 4 mm da min. 278 mm Da min 382 mm Da max. 356 mm ra max. 3 mm Weight 46.6 Kg Basic
    201KLLG2 Timken 12x32x15.4mm d 12 mm Deep groove ball bearings Bearing number 201KLLG2 Size (mm) 12x32x15.4 Brand Timken Bore Diameter (mm) 12 Outer Diameter (mm) 32 Width (mm) 15.4 d 12 mm D 32 mm B 15.4 mm C 10.01 mm P 14.4 mm K 27 mm Weight 0.041 Kg Basic dynamic load rating (C) 7.5 kN
    16009 NSK closure type: Open 45x75x10mm Deep groove ball bearings Category Single Row Ball Bearings BDI Inventory 2.0 Manufacturer Name NSK Minimum Buy Quantity N/A Weight / Kilogram 0.16 EAN 0029176059445 Product Group – BDI B00308 Enclosure Open Precision Class ABEC 1 | ISO P0 Maximum Capacity / Filling Slot No Rolling Element Ball Bearing Snap Ring No Internal Special Features No Cage Material Steel
      Detailed Parameters
      parameter:
      Similar products
    NSK 320TMP11 thrust roller bearings
    SKF N 1016 KTN/SP cylindrical roller bearings
    Loyal 2082000 bearing
    BLP207 KOYO Bolt size M12 Bearing units
    Bearing number BLP207 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 35 Width (mm) 32 d 35 mm A 35 mm B 32 mm H 47.6 mm H1 16 mm H2 93 mm J 127 mm L 165 mm L1 50 mm N 14 mm N1 21 mm S 8.5 mm Bolt (G) M12 Weight 0.94 Kg Basic