NTN 6201LLB/127 deep groove ball bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name PT INTERNATIONAL
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0
EAN 0800675194468
Product Group B00234
INA GE340-DW-2RS2 plain bearings Online shopping INA GE340-DW-2RS2 plain bearings 20x52x21 Size (mm) from a great selection 20 Bore Diameter (mm) at Store. … 52 Outer Diameter (mm) Accessories. Size (mm) 20x52x21 Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 52 Width (mm) 21 d 20 mm D 52 mm B 21 mm C 21 mm
  Detailed Parameters
  parameter:
  Similar products
NTN 2RT5202 thrust roller bearings
NTN 2RT5202 thrust roller bearings Engineering 160x200x20 Size (mm) Calculator 160 Bore Diameter (mm) , 200 Outer Diameter (mm) Manufacturing Service . Get Your Free. Size (mm) 160x200x20 Bore Diameter (mm) 160 Outer Diameter (mm) 200 Width (mm) 20 d 160 mm D 200 mm B 20 mm C 20 mm a 34,2 mm d1
Fersa 32206F tapered roller bearings
offers a 49.2125x90x49.21 Size (mm) Fersa 32206F tapered roller bearings selection of Genuine at Wholesale Prices. We are a Fersa 32206F tapered roller bearings Certified 49,2125 Bore Diameter (mm) Parts Retailer Size (mm) 49.2125x90x49.21 Bore Diameter (mm) 49,2125 Outer Diameter (mm) 90 Width (mm) 49,21 d 49,2125 mm D 90 mm B 49,21 mm C
1217K Loyal (Grease) Lubrication Speed 4000 r/min 85x150x28mm Self aligning ball bearings
Bearing number 1217K Size (mm) 85x150x28 Brand CX Bore Diameter (mm) 85 Outer Diameter (mm) 150 Width (mm) 28 d 85 mm D 150 mm B 28 mm C 28 mm Weight 2.05 Kg Basic dynamic load rating (C) 48.8 kN Basic static load rating (C0) 20.8 kN (Grease) Lubrication Speed 4000 r/min
200KL Timken B1 12.7 mm 10x30x12.19mm Deep groove ball bearings
Bearing number 200KL Size (mm) 10x30x12.19 Brand Timken Bore Diameter (mm) 10 Outer Diameter (mm) 30 Width (mm) 12.19 d 10 mm D 30 mm B 12.19 mm B1 12.7 mm C 8.99 mm Weight 0.036 Kg Basic dynamic load rating (C) 6.55 kN