NTN 4T-L610549/L610510 tapered roller bearings
image_pdf
Size (mm) 45x130x22.5
Bore Diameter (mm) 45
Outer Diameter (mm) 130
Width (mm) 22,5
d 45 mm
D 130 mm
C 22,5 mm
H3 72 mm
d1 6 mm
B 17,5 mm
B1 38,5 mm
B2 14 mm
D1 90 mm
D2 70 mm
D3 88 mm
H2 103 mm
J 105 mm
Thread (G) M8
Weight 4,3 Kg
Dynamic load rating radial (C) 40 kN
Dynamic load rating axial (C) 154 kN
Static load rating radial (C0) 82 kN
Static load rating axial (C0) 405 kN
(Grease) Lubrication Speed 1 150 r/min
    NTN N1940K cylindrical roller bearings High 10 mm B Quality NTN N1940K cylindrical roller bearings. Competitive Pricing. Accept Small Order. 12 mm d Easy and Fast Shipping. d 12 mm D 32 mm B 10 mm rs min 0.6 mm Radial clearance class C3 Mass 0.04 kg Dynamic load, C 6.1 kN Static load, C0 2.75 kN Fatigue limit load,
    SIGMA RXLS 1.1/2 cylindrical roller bearings SIGMA RXLS 1.1/2 cylindrical roller bearings Industries 39,688 Bore Diameter (mm) and Applications ? We sell discount online as well as 39.688×65.088×31.75 Size (mm) cheap machinery parts. Size (mm) 39.688×65.088×31.75 Bore Diameter (mm) 39,688 Outer Diameter (mm) 65,088 Width (mm) 31,75 d 39,688 mm Fw 50,8 mm D 65,088 mm B 31,75 mm C 31,75
    Toyana N220 cylindrical roller bearings How do I place an EMERGENCY order for a Toyana N220 cylindrical roller bearings that I 75 Bore Diameter (mm) want to pick up at a 75x105x16 Size (mm) our store? 105 Outer Diameter (mm) Size (mm) 75x105x16 Bore Diameter (mm) 75 Outer Diameter (mm) 105 Width (mm) 16 d 75 mm D 105 mm