NSK HR100KBE042+L tapered roller bearings
image_pdf
Offer High Quality Brand NSK HR100KBE042+L tapered roller bearings .Contact 38 mm A 31 mm B Us Online to Get Best Quote.
A 38 mm
A1 22 mm
B 31 mm
d 15 mm
Dz 54 mm
G M6x1
H 33.3 mm
H1 15 mm
H2 65 mm
J 95 mm
L 127 mm
L1 42 mm
N 13mm
N1 19 mm
s1 15.5 mm
S 12.7 mm
Z 45 mm
C 12.8 kN
C0 6.65 kN
T min. -20 °C
T max. 100 °C
Weight 0.73 kg
Recommended tightening torque for set screw 5.5 Nm