NSK 6909L11-H-20DDU deep groove ball bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name BUNTING BEARING CORP.
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.553
EAN 0717905065231
Product Group B04264
NTN 562014 thrust ball bearings 100% Authentic. NTN 562014 thrust ball bearings 14x22x16 Size (mm) Highest Quality. 22 Outer Diameter (mm) Certified Supplier. Size (mm) 14x22x16 Bore Diameter (mm) 14 Outer Diameter (mm) 22 Width (mm) 16 Fw 14 mm D 22 mm C 16 mm r min. 0,3 mm Da max. 20 mm Weight 0,021 Kg Basic dynamic load
KOYO ST4595 B-9LFT tapered roller bearings KOYO ST4595 B-9LFT tapered roller bearings with easy-to-use parts 240x360x56 Size (mm) graphics, giving 360 Outer Diameter (mm) you the ability to check parts availability, pricing, examine remanufactured options. Size (mm) 240x360x56 Bore Diameter (mm) 240 Outer Diameter (mm) 360 Width (mm) 56 d 240 mm D 360 mm B1 56 mm C 56 mm